marzec 2023 archive

Wyjazd rekolekcyjny do Krosna i Korczyny 2023

29 marca starsze klasy uczestniczyły w rekolekcyjnym wyjeździe do Krosna i Korczyny. Uczniowie odwiedzili zakon sióstr klawerianek i Muzeum Misyjne oraz kościół w Korczynie. W drodze powrotnej czekała na uczniów słodka niespodzianka – wizyta w pijalni czekolady.

Kontynuuj czytanie

Gminny Konkurs Opowiadania

29 marca 2023 r. odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie konkurs opowiadania inspirowany twórczością znanej współczesnej autorki książek dla dzieci Justyny Bednarek. Naszą szkołę godnie reprezentował Dawid Gorczyca z klasy III. Opowiadał pięknie, za co otrzymał nagrodę książkową. Gratulujemy!

Kontynuuj czytanie

Wizyta w Muzeum Regionalnym w Jaśle

  W ramach projektu „ZWYKLI NIEZWYKLI” młodzież ze SP w Przysiekach i SP w Bączalu Dolnym odwiedziła 24 marca  Muzeum Regionalne w Jaśle. Mieliśmy wielką przyjemność wysłuchać wykładu dyrektora Muzeum Regionalnego w Jaśle Mariusza Świątka o powstańcach z terenu naszej gminy i powiatu jasielskiego. Dodatkowo obejrzeliśmy wystawę „Biżuteria patriotyczna w zbiorach Muzeum Regionalnego w Jaśle”. …

Kontynuuj czytanie

Pierwszy dzień wiosny

W dniu astronomicznej wiosny uczniowie naszej szkoły brali udział w różnych akcjach. Najmłodsze dzieci oglądnęły edukacyjny film o wiośnie oraz kolorowały wizerunek wiosny. Natomiast klasa 4 wybrała się na wycieczkę, podczas której szukała pierwszych oznak wiosny. Wniosek jest jeden, wiosna nadeszła i oby już z nami pozostała!!!

Kontynuuj czytanie

Generator Nauki w Jaśle

Pierwszy dzień wiosny klasy 0 – III spędziły w Generatorze Nauki w Jaśle. Było wspaniale- nauka przez zabawę to wspaniały pomysł. Chętnie tam wszyscy wrócimy. Zapraszamy na fotorelację.

Kontynuuj czytanie

Konkurs plastyczny Kartka Wielkanocna

16 marca w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbył się konkurs plastyczny  „Kartka wielkanocna”. Z naszej szkoły uczestniczyło w nim  8 osób. Szczególny sukces odniosła Zuzanna Danisz z klasy 5 zajmując 1 miejsce i Milena Pisz z klasy 6, która zajęła 2 miejsce. Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów. Gratulujemy talentu plastycznego!!!

Kontynuuj czytanie

Pierwsza Noc filmowa

Pierwsza  Noc Filmowa w Szkole Podstawowej w Przysiekach! Szkoła to nie tylko miejsce, w którym odbywają się lekcje. Jak się okazuje, można też spotkać się w jej murach z koleżankami i kolegami z ławki na wspólnym oglądaniu filmów o nietypowej porze. Tak właśnie było  w nocy z 10 na 11 marca  w naszej szkole. Uczniowie ułożyli …

Kontynuuj czytanie

Sukces Klaudii Piotrowskiej

     9 marca w Jasielskim Domu Kultury odbyły się eliminacje do XXXII Podkarpackiego Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami”, którego organizatorem jest Centrum Kulturalne w Przemyślu.   W eliminacjach wzięły udział wokalistki, wychowanki Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie: Anna Szweda, Zuzanna Danisz, Klaudia Piotrowska oraz Wiktoria Piotrowska. Uczestniczki zaprezentowały po dwa utwory przygotowane wcześniej na …

Kontynuuj czytanie

Wirtualna strzelnica

9 marca 2023 r. klasa VII oraz VIII wybrała się do Wirtualnej Strzelnicy mieszczącej się w budynku Zespołu Szkół im. prof. Teodora Marchlewskiego w Trzcinicy. Uczniowie poznali teorię związaną z obsługą broni oraz mieli okazję wykorzystać tę wiedzę w praktyce. Ponadto uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym pomocy przedmedycznej, zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły oraz mogli …

Kontynuuj czytanie

Dzień Kobiet w grupie Słoneczka

8 marca chłopcy z grupy „Słoneczka” obdarowali swoje koleżanki  legitymacją super dziewczyny, lizakiem i pierścionkiem. Nie zapomnieli również o Paniach w przedszkolu, które dostały przepiękne bukiety tulipanów. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji i radosnym przeżywaniu  święta.

Kontynuuj czytanie