kwiecień 2024 archive

Warsztaty plastyczne w Muzeum Narodowym w Krakowie

   25 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach plastycznych w Muzeum Narodowym w Krakowie. Była to nagroda dla Zuzanny Danisz – laureatki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Spotkania ze sztuką” organizowanego przez PGE.

Dzień Ziemi

  Tegoroczny Dzień Ziemi obchodziliśmy w naszej szkole sadząc kwiaty. Uczniowie klas 1-5 oraz zerówki chętnie wzięli udział w tej akcji.   Dodatkowo utrwaliliśmy sobie informacje dotyczące segregacji odpadów, a także dbania o naszą planetę.   Wszyscy uczniowie wiedzą co możemy zrobić, by nasza Ziemia była piękniejsza.   Zasadzone kwiaty ozdobią naszą szkołę i sprawią, …

Kontynuuj czytanie

Gminny konkurs piosenki dziecięcej i młodzieżowej

24 kwietnia  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXXI Gminnym konkursie piosenki dziecięcej i młodzieżowej w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Nasz zespół zdobył nagrodę w kategorii zespoły. W kategorii soliści  Zuzanna Danisz  zdobyła nagrodę, a Klaudia Piotrowska  wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Książki

   W piątek 19 kwietnia w bibliotece szkolnej świętowaliśmy zbliżający się Dzień Książki. Uczniowie prezentowali swoje ulubione książki oraz wzięli udział w warsztatach: „Co zrobić, aby książki nie były smutne?” Ponadto dzieci sformułowały swój własny Kodeks Czytelnika. Został on „podpisany” odbiciem prawej dłoni.

Sukces Mileny Pisz

Z radością piszemy o kolejnym sukcesie naszej uczennicy z klasy VII Mileny Pisz, która wzięła udział w VI Powiatowym Konkursie Plastycznym „Kobiety Popkultury”. Konkurs był skierowany do uczniów klas VII -VIII i szkół ponadpodstawowych. Milena w swojej kategorii wiekowej zajęła III miejsce. Temat pracy – „Kora, czyli Olga Jackowska „. Gratulujemy i kibicujemy dalszym poczynaniom!

Przygody Sinbada Żeglarza

  We wtorek 16 kwietnia w Miejskiej Hali Lodowej w Krynicy obejrzeliśmy baśniową opowieść „Przygody Sindbada Żeglarza” w wykonaniu łyżwiarzy i akrobatów.   Wszyscy byliśmy oczarowani przepiękną scenografią, kostiumami, ale przede wszystkim podziwialiśmy umiejętności łyżwiarzy. Występom towarzyszyła wspaniała oprawa muzyczna.   Widowisko zrobiło na nas ogromne wrażenie i na długo zostanie w naszej pamięci.

Konkursu Plastyki Dzieci i Młodzieży Pogranicza KREDKI

  Uczennice naszej szkoły: Anna Sanocka z klasy V i Zuzanna Danisz z klasy VI, wzięły udział w kolejnej edycji Konkursu Plastyki Dzieci i Młodzieży Pogranicza „KREDKI”.   W tym konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i uczestnicy zajęć pozaszkolnych z Polski, a także regionów pogranicza ze Słowacji oraz Ukrainy. W tegorocznej edycji wzięło udział …

Kontynuuj czytanie

Gminny Konkurs Opowiadania

9 kwietnia 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa odbył się Gminny Konkurs Opowiadania  inspirowany twórczością Joanny Papuzińskiej, zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Wśród uczniów nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły – Anna Stój z kl. III oraz Krzysztof Sanocki z kl. II. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!  

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

   2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Przysiekach kolejny raz wzięli udział w warsztatach mających na celu poszerzać wiedzę, przełamywać stereotypy, uwrażliwiać na potrzeby i uczucia osób w spektrum autyzmu, uczyć tolerancji, akceptacji i empatii. Sensoryczny charakter zajęć: zabawa kształtami, fakturami, kolorami, zapachami i dźwiękiem, pomogły uczniom …

Kontynuuj czytanie