kwiecień 2019 archive

Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przysiekach informuje, że 1,2 i 3 maja 2019r. ( środa, czwartek, piątek są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych wynikającymi   z Planu Pracy Szkoły w roku szk. 2018/2019.

Kontynuuj czytanie

Warsztaty profilaktyczne – FONOHOLIZM

W kwietniu uczniowie klasy V i VI wzięli udział w warsztatach profilaktycznych podejmujących tematykę uzależnienia od telefonu. Pani prowadząca spotkanie starała się wytłumaczyć przysieckiej młodzieży, że żyją w społeczeństwie cyfrowym, a Internet, mobilność i aplikacjeto trzy wartości ważne w życiu dorastającego człowieka. Dzieci były przekonywane, że powinno się rzadziej korzystać ze smartfonów i kreatywnie spędzać …

Kontynuuj czytanie

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

W dniach 15-17 kwietnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły zmagali się z egzaminem ósmoklasisty kolejno  z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Średni wynik uczniów z języka polskiego oraz z angielskiego okazał się  wyższy  niż w gminie, powiecie, województwie  i w kraju. Natomiast średni wynik  egzaminu z matematyki był  kilka punktów procentowych niższy.

Kontynuuj czytanie

Cyrk w pigułce

   8 kwietnia po raz pierwszy odwiedzili naszą szkołę artyści cyrkowi. Przedstawili bardzo ciekawy, momentami zadziwiający i zabawny program. Jak na cyrk przystało była żonglerka różnymi przedmiotami, chodzenie na wysokich szczudłach, magiczne sztuczki, popisy klauna itp.   Wszystko bardzo nam się podobało, dlatego nagrodziliśmy artystów gromkimi brawami.

Kontynuuj czytanie